Overené čítanie pre všetkých, ktorí žijú aktívnym spôsobom života.

3 knihy o budovaní tela, ktoré ťa naozaj dostanú do formy

j

Posledná aktualizácia 18.06.2020

Zhruba 12 min. čítania

Čo je základom zdravej mysle a úspešného života? Okrem stavu osvietenia či tatka poslanca je to určite aj zdravé telo.

Preto si varíš veci, ktorých názov by normálny človek ani nevyslovil, vstávaš ráno o piatej na svojich „cezpoľných 5 kilometrov“ a mučíš sa vo fitku, ako keby ťa za to platila čínska loby.

(Nasleduje kopec zbytočného filozofovania a motivačných rečičiek, ktoré môžeš pokojne preskočiť a prejsť priamo k popisu kníh!)

Ako nájdeš tie správne informácie?

 

Vedomostí je okolo teba celý kopec. Väčšina z nich je 1000 krát prevarené a podusené klišé (len s novými – farebnejšími a odvážnejšími obrázkami).

Občas sa niekto pokúsi vyjsť z tieňa „overených“ faktov, ktoré vznikli takisto len na princípe pokus-omyl. Nadšenec príde s novou fitnes teóriou či prevratným doplnkom (Arthur Jones, Casey Viator, Mike Mentzer, Dorian Yates…).

Všetci dobre vieme, že takého jedinca často verejne ukrižujú – v dnešnej dobe najmä rôzni „online tréneri“ a iní „odborníci“.

Na druhej strane, netvárme sa, že tu naozaj nie je aj kopec špekulantov, ktorí šíria dezinformácie a zneužívajú ľudskú nevedomosť. Či už pre vidinu zisku, alebo pre vlastné ego.

V rámci svojich možností musíš aj ty využívať (populárne) tzv. kritické myslenie. (Ja viem, že ty konkrétne to už dávno robíš, ale hen napríklad Jožo vôbec nie!)

Znamená to, nezjesť všetko, čo ti kto naservíruje – ako hladný Dunčo od susedov. (Neboj, stále sa bavíme o informáciách)

„Praktickým využitím týchto cenných poznatkov získaš know-how, ktoré ťa posunie ďalej neuveriteľnou silou a ktoré ti už nikto nevezme!“

Prečo ti v tvojom úsilí pomôžu práve tieto tri knihy?

 

Toto knižné kombo obsahuje množstvo praktických a jednoduchých (no zároveň prevratných) informácií z oblasti tréningu, výživy a zdravého životného štýlu.

Knihy ti zároveň pomôžu, prekonať strach z neúspechu, stagnáciu či nízku sebadôveru.

Vieš prečo? Lebo budeš vedieť„ako“.

Praktickým využitím týchto cenných poznatkov získaš know-how, ktoré ťa posunie ďalej neuveriteľnou silou a ktoré ti už nikto nevezme!

 

Cvičenie brucha

Knihy ti zároveň pomôžu, prekonať strach z neúspechu, stagnáciu či nízku sebadôveru.

Vitaj v literatúre pre šampiónov:

 

1. Timothy Ferriss – Štvorhodinové telo

#biohacking #výživa #tréning #chudnutie #sila #svaly #sex #spánok #beh #atletika #výkon #nízkosacharidová strava #mozog #dlhý život #zranenia #plávanie #vegetariáni

Páči sa ti myšlienka hacknutia tvojho vlastného tela? Tim, je v západnom svete známy svojím seba-experimentovaním a biohackingom.[1]

Trávi neskutočný čas v spoločnosti ozajstných vedcov, špičkových trénerov, výskumníkov a múdrych hlavičiek z celého sveta.

Ako mladý úspešný milionár na to má prostriedky – a na čo lepšie ich míňať, než na upgrade seba samého?

Výsledok praktického bádania, v podobe (informačných) švédskych stolov, prezentuje práve v tejto prelomovej publikácii.

Spomeňme si napríklad Paretovo pravidlo 80/20, ktoré sa dá aplikovať na všetko od tvojho tréningu až po sex, či unikátny pohľad na stravu s nízkym obsahom tuku.

Ďalšie kapitoly odkrývajú tajomstvo ako získať super-silu, super-vytrvalosť, či premeniť sa na sexuálny stroj (v pozitívnom slova zmysle, nejde o nijaké zvrhlosti).

Ľudskou rečou napísaná kniha, ktorá ťa vtiahne do problematiky, obsahuje aj ultimátny návod pre fitnes vegetariánov a mnoho ďalších originálnych postupov na získanie super-schopností, či vylepšenie rôznych oblastí života (spánok, dĺžka života, plávanie, svaly, beh, atletika…).

Doslova „vzrušujúcich“ 599 strán (spolu s vysvetlivkami) zješ naozaj ako hladný vlčiak.

Môj dopočiarkovaný a dotrhaný (tisíckrát znova a znova prelistovaný a požiačiavaný) exemplár je toho svedkom. No nekúp to!

Cvičenie brucha

Ďalšie kapitoly odkrývajú tajomstvo ako získať super-silu, super-vytrvalosť, či premeniť sa na sexuálny stroj.

2 Susan Kleiner – Fitness výživa

(V origináli „Power Eating“, vážne dômyselný SK preklad, nemyslíš?)

#svaly #chudnutie #výživa #živiny #doplnky výživy #vegetariáni #výživové plány

Overený a vyskúšaný program výživy, ktorý väčšine ľudí, a isto aj tebe, sadne ako Sajfovi nový oblek.

Autorkou je jedna z top svetových odborníčok na športovú výživu, DR. Susan Kleiner PhD (má asi 10 titulov za menom, ale vyzeralo to tu čudne).

Susan je, okrem iného, konzultanta pre tímy a hráčov NFL a NBA, výživová poradkyňa súťažných kulturistov, špičkových atlétov a olympionikov reprezentácie USA a spolupracovala aj s americkou armádou (fííí).[2]

Pokiaľ ide o výživu, „Power Eating“ je bibliou každého, kto to s transformáciou svojho tela myslí aspoň trocha vážne.

V prehľadnom zozname živín a stravovacích princípov, nájdeš presne to, čo potrebuješ. Či už chceš naberať svalovú hmotu, schudnúť, alebo vyhrať najbližšiu olympiádu…

„Kto nikdy nezvracal po sérii klikov, ten nepochopí. Tí ostatní vedia.“

Paul Wade – Tréning väzňa

#sila #svaly #kalistenika #vlastná váha #filozofia

Neobyčajná kniha, ktorá ma svojho času zasiahla ako bomba. Paradoxne – dosť dlho mi trvalo, kým som ju celú vstrebal a prečítal to, čo bolo napísané „medzi riadkami“ a napokon hádam aj pochopil.

Potom sa všetko zmenilo.

V skratke ide o cvičenie s vlastným telom, s vlastnou telesnou hmotnosťou.

Keď nepotrebuješ nič viac, tak toto hovorí samo za seba. Jednoduché princípy, nad ktorými sa spočiatku pousmeješ, možno zakrútiš neveriacky hlavou ako ja (pravoverný vyznávač železa) a nakoniec ťa dostanú až do kolien.

Kto nikdy nezvracal po sérii klikov, ten nepochopí. Tí ostatní vedia.

Autor je, medzi vyznávačmi „pravého fitnes“ niečo ako mýtická postava Tylera Durdena z románu Fight Club, ktorú nikto nikdy nevidel, ale všetci počuli tie senzačné historky.

Paul nemá fotky a ani videá na sociálnych sieťach, proste nič. Žiadne čajočky na insta, žiadne opálené videjká na youtube. Zero.

Údajne strávil 19 rokov vo väzení s maximálnou ostrahou „Angola“, ktoré má  najvyššiu mieru násilia v USA (a podľa mnohých tam ešte stále je).

Paul sa za ten čas stal niečím ako „basistickým kalinestickým guruom“, ktorého držalo pri živote a zdravom rozume len nekonečné cvičenie s vlastnou váhou.[3]

Celkom zaujímavé PR, že?

Faktom je, že ono to funguje. Nemyslím pútavú reklamu o legendárnom väzeňskom sensejovi, ale jeho tréningovú filozofiu a popísané princípy.

A funguje to od úplných začiatočníkov, ktorí nezvládnu ani jeden klik, až po ostrieľaných vysolárkovaných borcov z tvojho fitka, ktorý benčujú so všetkými kotúčmi v posilke a frajerkou sediacou na tyči.

Howgh!

Cvičenie brucha

Keď nepotrebuješ nič viac, tak toto hovorí samo za seba.

Silno motivačný záver

 

Vždy je nutné, vychádzať zo základov. Tieto tri knihy majú ambíciu, poskytnúť ti naozaj solídny základ pre tvoje fitnes, cvičenie, tvoju vôľu, tvoju stravu…

Základ, na ktorom postavíš svoje silné ja a vôbec všetko to ozajstné. Pekne krok po kroku, až na vrchol. Amen.

Na druhej strane, ak už základy máš a životnému štýlu fitnes sa, trebárs, venuješ už nejaký ten úctyhodný rôčik – napriek tomu si môžeš značne rozšíriť obzor, či získať nové stimuly pre tvoj ďalší fyzický i osobnostný rast.

Pretože pre nováčikov a veteránov platí rovnaká pravda – že skutočným cieľom je vlastne tvoja cesta!

[1] https://fourhourbody.com/

[2] Power Eating-4th Edition By Susan Kleiner, Maggie Greenwood-Robinson, © 2014, ISBN-13: 9781450430173

[3] Convict Conditioning : How to Bust Free of All Weakness – Using the Lost Secrets of Supreme Survival Strength; Paul Wade; 2012; ISBN 13: 9780938045762 (978-0-938045-76-2) ISBN: 0938045768 (0-938045-76-8)

 

 

Mohlo by ťa tiež zaujímať…

Rozhovor: Tréner Ricci Gozner

Rozhovor: Tréner Ricci Gozner

Tréner a dlhoročný aktívny kulturista Ricci Gozner sa s nami podelil o svoje know-how pokiaľ ide o trénerstvo, cvičenie či stravu. Rozprávali sme sa aj o tom, ako schudnúť alebo nabrať svalovú hmotu, či na čo si dať pri cvičení pozor.

Kettlebell swing štýlom do (po)drepu

Kettlebell swing štýlom do (po)drepu

Ktorý „kettlebell švih“ je ten správny? Ukážeme si, že naozaj existuje viac spôsobov, ako populárny „kettlebell swing“ odcvičiť (riadne a správne). Napríklad aj štýlom do drepu.

Milujeme Citáty!

Chceš Nabombovaný Email?

Témy

Kategórie

Buď s nami na FB!

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException