Overené čítanie pre všetkých, ktorí žijú aktívnym spôsobom života.

Ako schudnúť z brucha? 5 jednoduchých krokov!

j

Posledná aktualizácia 10.07.2020

Zhruba 5 min. čítania

Ak chceš vedieť, ako schudnúť z brucha (a bez nekonečných a únavných sérií brušákov) vyskúšaj si týchto jednoduchých 5 krokov!

Formovanie postavy nie je nič zložité. Uvidíš, ani sa nenazdáš a budeš sa smiať aké jednoduché to bolo a aké skvelé výsledky si dosiahla.

TIP: Pred začatkom chudnutia si sprav fotky svojej postavy a zmeraj si obvod brucha. Nie uvoľneného, ale napnutého, vtiahnutého. Bolo by ťažké mať brucho vždy pri meraní rovnako uvoľnené a rozdiel pri vtiahnutom bruchu bude znamenať aj rozdiel pri uvoľnenom.

 

1. Vylúč zo svojej stravy jednoduché cukry (alebo ich aspoň obmedz)

 

Áno, toto je otrepané klišé. Ale ak ťa naozaj zaujíma, ako schudnúť z brucha, je to brutálne účinné.

Jedna normálna čajová lyžička, to je až 6 gramov cukru! Vážne, teraz som to skúšal a mám úplne bežnú čajovú lyžičku. Akurát ma moja priateľka nepochváli za cukor rozsypaný po kuchyni.

„Pche, čo to je šesť gramov,“ povieš si. No kto ostane pri jednej lyžičke?

Poďme na to:

Litrová fľaša koly obsahuje v priemere 110 gramov cukru. Väčšina ochutených vôd na tom nie je o moc lepšie. Neveľký ovocný jogurt má 20 gramov cukru. Rovnaké množstvo nájdeme aj v 100 gramoch kečupu, ešte viac v rôznych dresingoch. Hrsť sušeného ovocia obsahuje až 30 gramov cukru. Hruška opäť 20 gramov…

Vezmi si hociktorý výrobok v obchode od salámy a mäsových výrobkov, cez pečivo a cereálie, až trebárs po mliečne výrobky. Všimni si zloženie a toho beťára nezbedného – glukózovo-fruktózový sirup (prípadne inú „glukozlúčeninku“). Alebo len jednoducho, pre našinca, cukor.

Ak riešiť kalórie, tak práve z hladiska cukru. Pokojne ich môžeme nazvať aj „zlé kalórie“. Ak chceš vedieť prečo, prečítaj si náš článok o kalóriách.(Upozorňujem ťa, že je dosť podrobný a rozsiahly)

Takže, keď zrátame všetko, čo si počas dna zobneš a ešte pridáme tých „pár“ lyžičiek, ktoré putujú do kávy, prípadne čajíku – máme celkom slušné množstvo látky, ktorá je v dnešnej dobe (právom) serióznymi odborníkmi považovaná za jed.

Nebudem to ďalej rozpisovať. O škodlivosti cukru a jeho vplyve na obezitu sa dajú nájsť na internete celé stohy kvalitne spracovaných materiálov.

 

2. Po zobudení skonzumuj jedlo bohaté na bielkoviny

 

Naštartuj sa dvoma vajíčkami vo forme praženice, či volského oka. Prípadne zjedz tvaroh, alebo biely (neochutený) grécky jogurt či (ešte lepšie) normálne tučné acidko. Pridať môžeš paradajky, brokolicu, alebo tvoju obľúbenú zeleninu.

Uvidíš, že s takýmito raňajkami budeš doobeda plná energie a tvoje telo ti to vráti.

Tip: Neboj sa tuku – tvojim nepriateľom je cukor!

 

3. Chceš vedieť ako schudnúť z brucha? Aspoň dva krát týždenne sa venuj cvičeniu a pohybovej aktivite!

 

Kontrolovaná fyzická aktivita a cvičenie je výborným spôsobom ako schudnúť – odbúrať tukové tkanivo, znížiť hmotnosť a vyformovať svoju postavu. A cítiť sa fajn. Bodka.

Nikto od teba nechce, aby si trávila hodiny niekde v posilňovni či ubehla pólmaratón.

Spočiatku bude stačiť niekoľko základných cvikov na precvičenie celého tela. Takýto tréning ti nezaberie viac než 20 minút! A to ešte riadne preháňam.

Ak nie si zvyknutá na pravidelnú telesnú aktivitu, skús napríklad kombináciu bez prestávky (ale normálnym tempom, nie rýchlo):

20 x drepy zo stoličky s dvíhaním rúk (s tlesnutím)

5 x kliky na kolenách

10 x dvíhanie panvy

„To je všetko!?“

Áno. Tento „tréning“ si môžeš zopakovať dvakrát týždenne. Pridaj každý týždeň si pridaj jedno opakovanie. 20 drepov (opakovaní) prvý tréning, 21 opakovaní druhý tréning…

Ako cvičiť drepy:

  • Pohyb vykonávaj plynule, pomaly, no bez dlhších prestávok. Posadenie musí byť  len letmým dotykom s podložkou. Brucho udržuj počas celého cvičenia napnuté.
  • Pri vstávaní vydychuj a vťahuj (napnuté) brucho. V pozícii hore vtiahni a napni zadok.
  • Ruky drž mierne pred telom (v prípade vedenia rúk „za hlavu“ hrozí zranenie, resp. bolesť ramenného kĺbu). Predkolenie v dolnej fáze pohybu udržuj čo najviac kolmé na podlahu (90° uhol) ako prevenciu poranenia kolien.

 

ako schudnúť - technika prevedenia cviku

 

Uvedené cvičenie môžeš skombinovať s následným prejdením vzdialenosti 1-2 km rýchlou chôdzou. (Alebo na čas okolo 20–30 minút. Pomôže časovanie, idem „tam“ 15 minút. Potom sa otočím a idem „naspäť“ 15 minút)

A nemyslím prechádzku, ale naozaj svižnú chôdzu, správne dýchanie, zapojenie horných končatín.

Zdá sa ti to málo? Vyskúšaj a budeš prekvapená výsledkom. Bez namáhavých brušákov. Najdôležitejšie je, aby si vytrvala. Daj si záväzok a vyskúšaj 1 mesiac!

 

4. Vypi pred každým jedlom pohár vody

 

Tie štyri kávičky počas dňa sa nerátajú. Takže pekne-krásne pred každým jedlom pohárik čistej (bezbublinkovej) vody.

Že máme dostatočne piť nás učia od škôlky.

Všetky prínosy pitia vody, ako je zlepšenie metabolizmu, potlačenie únavy, čistenie tela, zlepšenie trávenia atď. tu nebudem zbytočne rozpisovať.

Pre teba je podstatné, že ti to naozaj pomôže schudnúť.

 

5. Nahraď jedno jedlo šalátom so zdrojom bielkovín

 

Jedno ďalšie jedlo ktoré zješ počas dňa, (okrem raňajok, tie sme už premenili na bielkovinové) nahraď zeleninovým šalátom so zdrojom bielkovín. Napríklad večeru.

Nahradiť neznamená, že si k svojmu kuraciemu soté s 5timi kopčekmi ryže dopraješ kôpku zeleniny!

 

Zeleninový šalát

Miesto jedného z jedál, ktoré máš vo zvyku konzumovať, zjedz šalát.

Môžeš si pokrájať hlávku ľadového šalátu, pridať nakrájanú paradajku a papriku.

Šalát dokoreň podľa chuti, napríklad oreganom, cesnakom a zmesou farebných korení. Svoj výtvor zalej dvoma lyžicami balzamika a pridaj plátok lososa, čistých kuracích pŕs či feta syra.

Zeleninou nešetri, aby si nemala pocit hladu.

 

Záver

Už vieš, ako schudnúť z brucha – rýchlo a bezpečne. Samozrejme, ide o tvoje prvé kroky.

Pravdou ale je, že čím zložitejší systém si človek počas formovania postavy vytvorí, tým ťažšie sa mu bude dodržiavať. Schudnúť ale nie je nijak zložité.

Týchto pár jednoduchých krokov ťa nijak zásadne neobmedzí. Postupne sa stanú rutinou, ktorá sa ti vôbec nebude zdať otravná.

Čo je však najdôležitejšie, naučíš sa aktívne ovplyvňovať stav svojho tela a položíš základy pre svoje zdravé telo.

Základy, ktoré sa teda neprejavia len na tvojej postave, ale zlepšia kvalitu celého tvojho života.

Vraví sa tomu aj jednoducho – pocit šťastia.

Lebo predsa stále platí, že v zdravom tele…

 

Mohlo by ťa tiež zaujímať…

Rozhovor: Tréner Ricci Gozner

Rozhovor: Tréner Ricci Gozner

Tréner a dlhoročný aktívny kulturista Ricci Gozner sa s nami podelil o svoje know-how pokiaľ ide o trénerstvo, cvičenie či stravu. Rozprávali sme sa aj o tom, ako schudnúť alebo nabrať svalovú hmotu, či na čo si dať pri cvičení pozor.

Kettlebell swing štýlom do (po)drepu

Kettlebell swing štýlom do (po)drepu

Ktorý „kettlebell švih“ je ten správny? Ukážeme si, že naozaj existuje viac spôsobov, ako populárny „kettlebell swing“ odcvičiť (riadne a správne). Napríklad aj štýlom do drepu.

Milujeme Citáty!

Chceš Nabombovaný Email?

Témy

Kategórie

Buď s nami na FB!

This message is only visible to admins.
Problem displaying Facebook posts. Backup cache in use.
Click to show error
Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Type: OAuthException